Konečne zase v NHL! Michálek počíta s koncom, nakopne Nosek Detroit?

<р> Konečne! Včerajšie sezónnej premiéry dvoch slovenských hokejistov v NHL majú rozdielne príbehy, ale podobné pozadie. Obaja si povýšenie zaslúžili a obaja na neho tento rok museli čakať poriadne dlho. Ani Tomáš Nosek z Detroitu, ani Zbyněk Michálek z Arizony síce neoslavovali výhru, ale ten pocit, byť v prvom tíme, bol pre oboch na nezaplatenie. “Nemôžem byť šťastnejší, kto vie, koľko zápasu ma ešte čaká,” povedal veterán Michálek po prehre 1: 3 v Nashville, ktorá nadobro pripravila Coyotes o play off.

Dvadsaťštyriročný Nosek pôsobí v organizácii Detroite už tretím rokom a tohtoročná sezóna je pre neho z hľadiska bodov najvydarenejší. V devětačtyřiceti stretnutiach nazbieral 40 bodov.Napriek tomu musel zaťať zuby, a aj keď na farme v Grand Rapids patril k najlepším, takmer celý ročník čakal. NHL si medzitým skúsilo niekoľko jeho spoluhráčov, Nosek ale ďalej poctivo zbieral skúsenosti ako povolávací rozkaz prišiel.

Premiéru v sezóne a svoj siedmy zápas NHL odohral proti Buffale a bol vidieť. S šiestimi streleckými tipovanie na Unibete pokusmi bol najaktívnejším mužom oboch tímov a svoju vyťaženosť si chválil. “Dôvera trénera človeku obrovsky pomôže, na ľade sa potom hneď môžete správať sebavedomejšie,” povedal majster českej súťaže z roku 2012 pre freep.com.

Kouč Jeff Blashill Noska pozná, viedol ho už predtým v AHL.Moc dobre teda vie, čo dokáže a do akých situácií je vhodné rodáka z Pardubíc nasadiť. Na farme sa skutočne vypracoval, jeho fyzická príprava je príkladná a okrem ofenzívy vyniká tiež v obrannej činnosti. To všetko Blashill videl.

“Keď ste mladý hráč a povolajú vás do prvého tímu, je dôležité trénera o svojich prednostiach presvedčiť. Nosymu sa to podarilo, dnes odviedol veľa dobrej práce, “chválil po porážke 1: 2 s Buffalom jediný úspešný strelec Red Wings Tomáš Tatar.

Chvála na neho nakoniec prišla tiež od šéfa striedačky, a to je veľké plus . Detroit sa prvýkrát po mnohých rokoch vyhne bojom o Stanley Cup a tradičné mužstvo čaká prestavba.Nosek by mohol byť jednou z nových tvárí, ktorá Red Wings znovu pomôže nahor. Na farme už svoj prínos predviedol, teraz zostáva potvrdiť všetko o úroveň vyššie.

“Vždy som chcel byť tým typom hráča, ktorý zvládne presilovky, oslabenia, proste všetko. V Grand Rapids teraz dostávam priestor, na ľade sa cítim lepšie a myslím, že to je vidieť, “dodal. Kontrakt s klubom má aj na ďalší rok, šancu začať v prvom tíme určite dostane.

Eufória z prvého štartu v ročníku nemusí čakať len na mladíkov, o desať rokov starší Zbyněk Michálek mal radosť takmer rovnakú.Mnohými veľkými bitkami oprýskaného borca vedenie mužstvá pred sezónou bez akéhokoľvek váhania odoslalo na farmu, ani ho nepotrebovalo skúšať v príprave a účastníka Svetového pohára vrhlo do dumání nad koncom kariéry.

mastiť AHL v tomto veku nie je žiadna veľká zábava, ťažko sa Michalko čudovať, ale ani on to nevzdal a v utorok naskočil na ľade Nashvillu. Odohral necelých šestnásť minút a ako jediný z obrancov Coyotes si nepripísal žiadny záporný bod.

“Bola to zábava.Atmosféra v hale bola bezchybná a ja som sa snažil si všetko maximálne užiť. Škoda len, že sme stávkové bonusy Bet365 nevyhrali, ale som rád, že som zase v NHL, “vysvetľoval spokojne pre AZ-Central.

K ruke dostal o šestnásť rokov mladšieho tínedžera Jakoba Chychruna a predvádzal to, na čo u neho boli v NHL vždy zvyknutí. blokovali strely (rovno tri), bojoval, jednoducho na ľade nechal dušu. “Presne to sme od neho čakali,” povedal tréner Dave Tippett.

Hoci celý ročník strávil na farme, kam sa pozrel prvýkrát od výlukové sezóny 2004/05, necíti zášť.Michálek je totiž ten typ človeka, ktorý len tak niečo nevzdá a aj keď sa mu motivácia v drese Tuscone hľadala ťažko, nikdy nič neodflákl. “Ja jednoducho taký nie som. Skrátka som makal a snažil sa pomáhať mladým hráčom a ísť príkladom, “vysvetľoval.

Čo sa bude diať, až za pár týždňov ročník pre Arizonu skončí, je vo hviezdach. O pokračovaní v kariére sa Michálek bude najskôr radiť s manželkou, ale sám už trochu tuší. “Táto sezóna by mohla ukončiť moju kariéru, minimálne v tejto lige,” dodal. “A pokiaľ ide o úplný koniec, chcem si ho užiť.”